Snaha o soběstačnost

Snaha o soběstačnost 

 

Milí přátelé, hlásíme příjezd zpět do ČR. Postupně bychom rádi informovali o tom, co se nám s Vaší pomocí podařilo pro naše klienty na Donbase zařídit. Rádi bychom poreferovali třeba o rodině Černišů, kterým pomáháme už dlouhodobě. Dostali se do finanční tísně, kvůli rakovině jednoho člena rodiny. Léčba je velmi drahá a těžko dostupná. Krom částečné pomoci s léčením, jsme jim ale nabídli si trošku peněz přivydělat tím, v čem jsou dobří. Vzhledem k tomu, že zejména v zimních měsících často pomáháme rodinám a lidem v sociálně tíživé situaci nákupem potravin, jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným, a právě u babičky Černišové jsme si „objednali“ zásobu domácích zavařenin, kterými budem ostatní zásobovat v zimě. Ujala se svého úkolu s plnou vervou, a my jsme jí tedy rádi a štědře zaplatili za odvedenou práci. Tento počin má mnoho přidaných hodnot. Zaprvé je to práce, možnost výdělku, zároveň je to možnost získat finance svou prací a s úctou, a nakonec produkty práce poslouží sociálně slabým. Navíc cena zeleniny v zimě vzroste klidně i na desetinásobek letních cen takže část vložených peněz by se nám měla vrátit zpět na tom, co ušetříme za pár měsíců.
Máme vždycky radost, když se nám podaří zprocesovat podobný projektík. Vše ale závisí právě na Vaší podpoře, takže Vám patří velký dík.
PS: Přidáváme fotku „před a po“ (postapo) komínu u Dalmáových, kteří díky vaší pomoci dostali nejen novou pec, ale i komín.